Aktualności

Kraśnik: Policjanci na targach pracy

Jak zostać policjantem, jakie warunki trzeba spełnić, jakie są wymagania. O tym informowali zainteresowanych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku na odbywających się Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku. Targi odbyły się wczoraj w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Zainteresowanie służbą w policji było bardzo duże, zwłaszcza uczniowie ostatnich klas szkół średnich byli zainteresowani wyborem zawodu policjanta.

W Targach Pracy, które odbyły się wczoraj w Kraśniku jak co roku swoje stanowisko promocyjne miała Policja. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku. Oferty pracy w tym przedsięwzięciu przedstawiło kilkanaście firm i instytucji w tym również Straż Pożarna i Wojsko Polskie.

policyjne stoisko, policjant rozmawia z uczestnikami targów

Stoisko policyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodzieży z ostatnich klas szkół średnich. Prowadzący promocję służby w Policji aspirant sztabowy Janusz Majewski, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego w Kraśniku szczegółowo wyjaśniał zasady naboru i jakie wymagania muszą spełnić kandydaci do pracy w Policji. Każdy z zainteresowanych otrzymał ulotkę - informator przygotowany przez Sekcję Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.55 MB)

 

Chcesz zostać jednym z nas?  Przypominamy!!! Policjantem może zostać: obwatel Polski, o nieposzlakowanej opinii, posiadający, co najmniej średnie wykształcenie, nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

OSOBY ZAINTERESOWANE PEŁNIENIEM SŁUŻBY W POLICJI POWINNY OSOBIŚCIE ZŁOŻYĆ w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00, w siedzibie Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ul. Narutowicza 73, numer telefonu (81)- 535-46-55.

NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY:

  • podanie o przyjęcie do służby w Policji,

  • wypełniony kwestionariusz osobowy - część A i B,

  • dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie - oryginały dokumentów do wglądu),

  • świadectwa pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (kserokopie - oryginały dokumentów do wglądu),

  • książeczka wojskowa do wglądu, jeżeli kandydat objęty jest ewidencją wojskową (wpis w książeczce wojskowej - przeniesiony do rezerwy).

Formularz kwestionariusza osobowego można pobrać w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz w każdej komendzie miejskiej/ powiatowej Policji województwa lubelskiego.

Kandydaci do służby w Policji, posiadający niżej wymienione wykształcenie lub umiejętności będą dodatkowo preferowani, poprzez przyznanie w trakcie postępowania kwalifikacyjnego dodatkowych punktów zgodnie z przyjętym systemem punktowym stanowiącym załącznik numer 1 do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 kwietnia 2012r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dziennik Ustaw z 2012 roku, pozycja 432 z późniejszymi zmianami) :

  • wykształcenie wyższe (magister lub równorzędne) o kierunku przydatnym do służby w Policji (prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne) - 8 punktów,

  • wykształcenie wyższe (magister lub równorzędne) o kierunku innym niż wyżej wymienione - 6 punktów,

  • wykształcenie wyższe (licencjat, inżynier) - 4 punktów,

  • wykształcenie średnie (ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania) - 4 punkty,

  • tytuł ratownika albo ratownika medycznego - 4 punkty,

  • uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych - 4 punkty,

  • uprawnienia ratownika wodnego, uprawnienia w dziedzinie płetwonurkowania lub wykonywania prac podwodnych oraz uprawnienia do prowadzenia łodzi motorowej - 2 punkty,

  • prawo jazdy kategorii „A” lub „C”- 2 punkty.

  • policyjne stoisko, policjant rozmawia z uczestnikami targów
  • policyjne stoisko, policjant rozmawia z uczestnikami targów
  • policjant rozmawia z uczestnikami targów
Powrót na górę strony