Priorytet
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
100 lat dzielnicowych!
100 lat temu w strukturach ówczesnej Policji Państwowej wyodrębniono nowe stanowisko służbowe, które szybko stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych przez polskie społeczeństwo.
-
Jednośladem bezpiecznie do celu
Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami oraz hulajnogami elektrycznymi.
-
Linia Wsparcia Psychologicznego dla Funkcjonariuszy i Pracowników Służb Mundurowych, Ratownictwa Medycznego i ich Rodzin
Służba w Policji oraz innych formacjach mundurowych i ratowniczych wiąże się z codziennym narażeniem na sytuacje trudne, stresujące, a nierzadko traumatyczne. Wymaga dużej odporności psychicznej, zaangażowania i gotowości do działania pod presją. Długotrwała ekspozycja na stres może prowadzić do pogorszenia samopoczucia, obniżenia motywacji, a także do poważniejszych konsekwencji, takich jak kryzys psychiczny.
-
Policyjny TikTok!
Informacje na temat naszej służby oraz zmianach w przepisach ruchu drogowego można zobaczyć również w mediach społecznościowych! W przystępny i dynamiczny sposób prezentujemy ważne i aktualne tematy. Zapraszamy do oglądania!
Aktualności
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi,
-
Praca sezonowa - szansa na zarobek, ale także odpowiedzialny wybór
Wraz z rozpoczynającym się sezonem prac sezonowych i dorywczych wiele osób poszukuje możliwości dodatkowego źródła dochodu. Prace przy zbiorach, w gastronomii, hotelarstwie, budownictwie czy usługach stwarzają możliwość zdobycia doświadczenia i zarobku. Warto jednak pamiętać, że z pozoru atrakcyjna oferta pracy nie zawsze oznacza bezpieczne zatrudnienie. Dlatego przed podjęciem pracy warto poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa i wiedzieć, na jakie sygnały ostrzegawcze zwracać szczególną uwagę.
-
Konferencja naukowo-dydaktyczna pn. „Interwencje wobec osób z zaburzeniami psychicznymi i niestandardowym zachowaniem – współczesne wyzwania”
Profesjonalna Policja musi być przygotowana na przeprowadzanie działań w okolicznościach skrajnie trudnych, przy zachowaniu najwyższych standardów prawnych, etycznych i bezpieczeństwa. Do takich właśnie działań należą interwencje wobec osób w kryzysie psychicznym lub zachowujących się w sposób nieprzewidywalny i agresywny. Zidentyfikowanie zagrożeń w tym zakresie, a także wypracowanie zasad współdziałania i doskonalenia procedur to intencja organizatorów kolejnej edycji konferencji naukowo-dydaktycznej, która w dniach 16-17 czerwca odbędzie się w Ośrodku Szkolenia Policji w Poznaniu zs. w Gnieźnie.
-
41-letni "odbierak" zatrzymany dzięki policjantowi, który rozpoznał go poza służbą
Policjant będący poza służbą rozpoznał i przyczynił się do zatrzymania 41- letniego "odbieraka", który odebrał od 87- letniego mieszkańca Kraśnika 20 tysięcy złotych wyłudzonych metodą "na prokuratora". Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące i grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Rusza ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat
Położona w województwie lubuskim Sława stała się miejscem inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem profilaktycznym, podczas którego dzieci, młodzież oraz mieszkańcy regionu mogli poznać zasady bezpiecznego wypoczynku i spotkać się z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas wakacji, szczególnie nad wodą i w innych miejscach letniego wypoczynku. Akcja będzie prowadzona przez policjantów w całym kraju przez cały sezon letni.
-
Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych - szacunek, troska i bezpieczeństwo seniorów
Każdego roku 15 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych. To ważna okazja, aby zwrócić uwagę na problemy, z którymi mierzą się seniorzy, a także przypomnieć, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, ma prawo do godnego, bezpiecznego i pełnego szacunku życia.
-
Znamy „Dzielnicowego Roku” województwa lubelskiego
Aspirant Grzegorz Wesołowski został najlepszym „Dzielnicowym Roku” w lubelskim garnizonie Policji. Podczas dwudniowych wojewódzkich eliminacji, funkcjonariusze z komend miejskich i powiatowych zmierzyli się w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności. Najlepszym Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych został podkomisarz Paweł Burda. Laureatom konkursu pogratulował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektor Andrzej Mioduna. Zwycięzcy będą reprezentować lubelski garnizon Policji podczas finału ogólnopolskich zawodów, które odbędą się w październiku.
-
87 osób ustalonych i zatrzymanych podczas wojewódzkiej akcji „Poszukiwany”
W miniony poniedziałek i wtorek Komenda Główna Policji zarządziła ogólnopolską akcję, której celem było zlokalizowanie i zatrzymanie osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez polskie sądy i prokuratury. W czynnościach poszukiwawczych prowadzonych na terenie lubelskiego garnizonu policjantów wspomagali funkcjonariusze straży granicznej. Mundurowi skontrolowali łącznie blisko 1300 miejsc i adresów, a efektem działań było ustalenie i zatrzymanie 87 poszukiwanych.
-
Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu na drogach powiatu kraśnickiego
Długi czerwcowy weekend już za nami. Kraśniccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety, nie obyło się bez niebezpiecznych zachowań. Funkcjonariusze ujawnili nietrzeźwych kierujących i rowerzystów, a rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Doszło także do zdarzeń drogowych, których przyczyną było zmęczenie kierowców. Apelujemy o rozwagę, odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów, ponieważ bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas.
-
Długi weekend przed nami- zadbajmy o bezpieczeństwo
Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Wielu mieszkańców wykorzysta ten czas na wyjazdy, rodzinne spotkania oraz aktywny wypoczynek. Apelujemy o zachowanie rozwagi i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Życzymy wszystkim mieszkańcom udanego, bezpiecznego i słonecznego weekendu. Widzimy się w trasie!
-
Tragiczny pożar w gminie Kraśnik
Policjanci ustalają okoliczności tragicznego pożaru, do którego doszło dzisiaj nad ranem w Stróży. Pożar objął dom jednorodzinny. Podczas akcji gaśniczej ujawniono w budynku ciało 81- letniej właścicielki. Czynności na miejscu prowadzone były pod nadzorem prokuratora. Okoliczności pożaru są obecnie szczegółowo wyjaśniane.
-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
-
Zwolnij - niebezpieczny punkt!
Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Yanosik SA, od 1 czerwca do 30 września 2026 r., prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Zwolnij - niebezpieczny punkt!”. Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ostrzeganie kierowców o miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz przypominanie o konieczności dostosowania prędkości do warunków ruchu.
-
Podał się za szefa drogówki i oszukał 74-latkę. Apelujemy o ostrożność!
Oszustwo na legendę jest obecnie jedną z częstszych form przestępczości. Sprawcy wykorzystują zaufanie swoich ofiar podszywając się za funkcjonariuszy, w tym kierownictwo Policji, informują o rzekomym wypadku drogowym i konieczności wpłacenia kaucji aby członek rodziny, mógł uniknąć aresztu. Do takiej sytuacji doszło wczoraj w Lublinie. Mężczyzna podający się za naczelnika lubelskiej drogówki wzbudził zaufanie 74-latki, która wierząc, że pomaga synowi straciła swoje oszczędności. Apelujemy o rozwagę i przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy!
-
Oszust zatrzymany „na gorącym uczynku” przez kraśnickich kryminalnych
Kryminalni z kraśnickiej komendy zatrzymali „na gorącym uczynku” 19-letniego obywatela Ukrainy, który brał udział w oszustwie metodą „na inwestycje”. Jego ofiarą padła 53-latka, która straciła ponad 60 tysięcy złotych. Kobieta uwierzyła mężczyźnie podającemu się za brokera, że może zarobić na inwestycji. 19-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.
-
Niebieskie światło pamięci - dziś finał kampanii #zaginioneNIEzapomnian
Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego to dzień, w którym swój finał ma kampania społeczna polskiej Policji i Fundacji ITAKA #zaginioneNIEzapomniane. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem zaginięć dzieci a także solidarność z ich rodzinami, które każdego dnia czekają na odpowiedź, co się wydarzyło. Dzisiejszego wieczoru budynki i charakterystyczne obiekty w całej Polsce zostały podświetlone na niebiesko. Dzięki zaangażowaniu organizacji zrzeszonych w Missing Children Europe w tym samym kolorze iluminacje pojawiły się w całej Europie.
-
Nietrzeźwi kierujący zatrzymani w miniony weekend
Sześcioro nietrzeźwych kierujących autem, dwóch nietrzeźwych rowerzystów i jeden kierujących motocyklem w stanie po użyciu alkoholu- to finał kontroli drogowych kraśnickich policjantów w trakcie minionego weekendu. Rekordzista miał w organizmie ponad 2,5 promila i kierował rowerem. Apleujemy o trzeźwość na drodze i zdrowy rozsądek.
Mail do dyżurnego
Ważne
-
Podpisanie porozumienia pomiędzy MSWiA a przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych podległych resortowi
Mamy porozumienie, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. Dziękuję panom przewodniczącym za podejście, odpowiedzialność i dialog. Wykonaliśmy wspólnie ogromną pracę – powiedział minister Tomasz Siemoniak. W czwartek zostało podpisane porozumienie pomiędzy Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji a przedstawicielami związków zawodowych reprezentujących służby podległe MSWiA.
- Antykorupcja
- MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2019
- OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY POLICJI
- Zgłoś kontrolę autokaru
- Przemoc w rodzinie
- Niebieska e-skrzynka
- Powiadom nas SMS-em
