SPOTKANIE Z SENIORAMI
Policjanci z Kraśnika spotkali się z grupą osób zrzeszających się w tzw. Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Spotkanie miało na celu przekazanie informacji na temat profilaktyki zagrożeń i przestępstw grożących tej grupie wiekowej. Od uczestników spotkania padło wiele pytań związanych z zasadami bezpiecznego zachowania, na wszystkie policjanci starali się wyczerpująco odpowiedzieć i poradzić.
W Centrum Kultury i Promocji miasta Kraśnika policjanci z kraśnickiej komendy spotkali się z grupą osób zrzeszających się w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W spotkaniu ze strony Policji wzięli udział asp. sztab. Michał Maciąg zajmujący się na co dzień profilaktyką prewencyjną oraz asp. sztab. Janusz Majewski oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku. Spotkanie miało na celu przekazanie informacji na temat profilaktyki zagrożeń i przestępstw grożących tej grupie wiekowej.
Na wstępie, temat historii policji i jej tradycji przekazał zebranym asp. sztab. Michał Maciąg. Poruszony został także temat noszenia elementów odblaskowych i właściwego, bezpiecznego zachowania się na drogach. Szczególną uwagę policjanci poświęcili tak częstym obecnie oszustwom dokonywanym na osobach starszych, zaprezentowane zostały filmy profilaktyczne w tym temacie. Dzięki takim działaniom oszuści usiłujący wyłudzić pieniądze od osób starszych trafiają na zdecydowane odmowy ze strony osób które chcieli oszukać. W ostatnim czasie doszło na terenie powiatu do kilku prób wyłudzeń pieniędzy metodą na wnuczka, na szczęście wszystkie nieudolne. Omawiane przypadki wzbudziły szczególne zainteresowanie, policjanci radzili jak się przed takimi przestępstwami chronić. Od uczestników spotkania padło wiele pytań związanych z zasadami bezpiecznego zachowania, na wszystkie policjanci starali się wyczerpująco odpowiedzieć i poradzić.
Policjanci omówili również aplikację „Moja Komenda” działającą na telefonach komórkowych, dzięki której możemy się dowiedzieć kto jest dzielnicowym danego terenu i bezpośrednio z poziomu tego programu uzyskać kontakt z dzielnicowym. Zaprezentowana została również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji internetowej można anonimowo zgłosić miejsce zagrożone zgodnie z kilkunastoma kategoriami zagrożeń mogącymi wystąpić na danym terenie zaznaczając je na szczegółowej mapie.