Aktualności

Zagrożenie powodziowe w gminie Annopol.

Data publikacji 19.05.2014

Rzeka Wisła przekroczyła stan alarmowy na całej długości przebiegu przez powiat kraśnicki. Wszystkie służby zostały postawione w stan pogotowia powodziowego. Policjanci, strażacy oraz służby obrony cywilnej pełnią stałe dyżury na terenach zagrożonych. Umacniane są wały przeciw powodziowe w miejscach szczególnie zagrożonych. Wystąpiły lokalne podtopienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu wraz z pracownikami OPS UMiG w Annopolu odwiedzili dzisiaj posesje, które zostały zalane w wyniku wysokiego poziomu wody w Wiśle. Na terenie gminy Annopol ucierpiało około dziesięciu gospodarstw rolnych. Woda dostała się do pomieszczeń gospodarczych a w kilku przypadkach również mieszkalnych. Mieszkańcy posesji, które znalazły się pod wodą mogli zgłaszać wnioski w zakresie bieżących potrzeb oraz w kwestii bezpieczeństwa. Policjanci informują także mieszkańców o zasadach postępowania w czasie powodzi oraz właściwego zabezpieczenia mienia oraz zwierząt.

Na tych terenach gdzie doszło do lokalnych podtopień wzmocnione zostały służby prewencyjne policji. W zadaniach patroli jest ochrona terenów przed przestępcami oraz zabezpieczenie dróg lokalnych, które zostały zalane przez wodę. Służby będą pełnione do zakończenia, odwołania stanu alarmowego na lubelskim odcinku Wisły.

Dzisiaj tereny zagrożone powodzią odwiedził także Komendant Główny Policji inspektor generalny Marek Działoszyński, Lubelski Komendant Policji inspektor Michał Domaradzki oraz komendanci Straży Pożarnej. Wzięli oni udział w odprawie z Ministrem Cyfryzacji Rafałem Trzaskowskim i Wojewodą Lubelskim Wojciechem Wilkiem, która odbyła się w siedzibie sztabu kryzysowego w Bliskowicach (gm. Annopol).

W odprawie uczestniczyli również powiatowi szefowie służb (Policji, Straży Pożarnej, OC), Starosta kraśnicki oraz Burmistrz Annopola. Na terenie Lubelszczyzny służbę w miejscach zagrożonych powodzią pełni ponad 1500 policjantów i strażaków.  

Powrót na górę strony