Informacja o dostępności Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku dla osób z niepełnosprawnościami

INFORMACJA O DOSTĘPNOŚCI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W KRAŚNIKU DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Dostępność budynku Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku przy ulicy Lubelskiej 83 w Kraśniku.

Do Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku można dojechać komunikacją publiczną. Najbliższe przystanki autobusowe to przystanek autobusowy przy ulicy Lubelskiej (przystanek koło Urzędu Miasta Kraśnik), oddalony o około 200 metrów od Komendy.


Parking

W bliskiej odległości od bocznej bramy wjazdowej znajduje się miejsce parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami.

Zdjęcie przedstawia miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością


Budynek Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku jest ogrodzony. Wejście na teren Komendy Powiatowej Policji w Krasniku i do budynku znajduje się od strony ulicy Alei Tysiąclecia, a dla osób z niepełnosprawnościami od strony ulicy Lubelskiej.


Na wprost wejścia głównego znajdują się wyposażone w poręcze schody, prowadzące do wejścia do budynku.

Zdjęcie przedstawia wejście główne z poręczami przy schodach prowadzących do wejścia


Od strony prawej bocznej bramy wjazdowej znajduje się pierwszy podjazd dla osób z niepełnosprawnościami

Zdjęcie przedstawia pierwszy podjazd w stronę wejścia

oraz drugi po prawej stronie od  wejścia głównego wyposażony w poręcze podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, prowadzący do wejścia do budynku.

Zdjęcie przedstawia drugi podjazd pod wejście Komendy


Wejście do budynku otwiera się na zewnątrz.

Zdjęcie przedstawia drzwi wejściowe do Komendy


Gdy wejdziesz do budynku zobaczysz po prawej stronie punkt recepcyjny połączony z dyżurką, gdzie przebywający tam pracownicy skontaktują Cię z właściwą osobą. Jest tam również pełniący całodobowo służbę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, który również skontaktuje Cię z właściwą osobą.

Zdjęcie przedstawia okienko dla interesantów


Na prawej ścianie pomieszczenia wejściowego znajduje się tablica informacyjna, czerwonymi trójkątami oznaczone są pomieszczenia dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Zdjęcie przedstawia tablicę informacyjną


W pomieszczeniu wejściowym po lewej stronie znajduje się również toaleta dla osób z niepełnosprawnościami oraz pomieszczenie dla interesantów, stanowiące dostęp alternatywny dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Zdjęcie przedstawia toalete dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz pomieszczenie dla interesantów ze szczególnymi potrzebami


WAŻNE

Interesanci nie poruszają się samodzielnie po Komendzie. Interesanci poruszają się po terenie Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku w obecności policjanta lub pracownika KPP (osoby nadzorującej). Przejście do dalszej części obiektu zabezpieczone są drzwiami, które są otwierane za pomocą osobowych kart dostępowych.

Interesanci mogą być obsłużeni w pokoju przyjęć interesantów.

Powrót na górę strony