Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczne Walentynki 2026
Miłość bywa ślepa, ale Ty miej oczy szeroko otwarte! Dzień św. Walentego zwany Walentynkami, Dniem Zakochanych to czas, w którym chętniej otwieramy swoje serca – niestety, oszuści tylko na to czekają. Wykorzystując motyle w brzuchu i towarzyszące nam emocje, cyberprzestępcy polują na nasze dane i oszczędności. Jak nie dać się złowić na haczyk fałszywego amora w czasach, gdy naszej drugiej połówki szukamy często na wirtualnych portalach randkowych.
-
Święto Służby Cywilnej w Policji Lubelskiej
Uroczysta zbiórka z okazji Święta Służby Cywilnej odbyła się dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Andrzej Mioduna pracownikom Policji Lubelskiej złożył serdeczne życzenia i wręczył wyróżnienia blisko 100 osobom, z czego dwie zostały uhonorowane medalami Za Długoletnią Służbę. W uroczystości wziął udział I Wicewojewoda Lubelski Pan Wojciech Wołoch.
-
28-latka i jej 39-letni wspólnik zatrzymani po sklepowej kradzieży
Zarzuty kradzieży towarów ze sklepu usłyszała 28-latka oraz jej 39-letni wspólnik. Kobieta wpadła po tym, jak gazem pieprzowym potraktowała interweniującego pracownika ochrony. 39-latek został zatrzymany chwilę później. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili narkotyki. Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś mężczyźnie za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę do 7,5 roku pozbawienia wolności.
-
Niebezpiecznie na zamarzniętych zbiornikach wodnych!
Ujemne temperatury powodują, że stałe zbiorniki wodne zamarzają. Zamarznięty staw czy jezioro, pobudza wyobraźnię nie tylko dzieci ale i dorosłych. Chodzenie po tafli lodu, ślizganie się, czy bieganie niesie za sobą poważne niebezpieczeństwo. Apelujemy do rodziców i opiekunów, by przestrzegali swoje pociechy przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.
-
Bezpieczeństwo Seniorów- za nami debata w Wilkołazie
W Wilkołazie odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu osób starszych, w której uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku oraz policjanci. Wszystkim uczestnikom zostały przekazane praktyczne informacje dotyczące przeciwdziałania przemocy wobec osób starszych oraz metod oszustw.
-
Zima wymaga rozwagi. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo
Okres zimowy, zwłaszcza w czasie utrzymujących się niskich temperatur, wiąże się z podwyższonym ryzykiem dla zdrowia i życia. Mróz, śliskie nawierzchnie oraz zamarznięte zbiorniki wodne to zagrożenia, które każdego roku prowadzą do groźnych zdarzeń i tragicznych w skutkach wypadków. Policja przypomina o konieczności zachowania rozwagi oraz zwracania uwagi na bezpieczeństwo własne i osób w naszym otoczeniu.
-
Gala finałowa konkursu "Odblaskowa Szkoła 2025"
Dzisiaj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się uroczysta Gala Finałowa wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2025”. Celem przedsięwzięcia było łączenie zabawy z edukacją w zakresie promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Laureatem konkursu została Szkoła Podstawowa nr 4 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świdniku. Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Wydarzenie było również okazją do promocji zawodu policjanta i przybliżenia dzieciom charakterystyki naszej służby.
-
Reagujmy widząc osoby zagrożone wychłodzeniem
Utrzymujące się bardzo niskie temperatury stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia. W najtrudniejszym położeniu znajdują się osoby w kryzysie bezdomności oraz nietrzeźwe przebywające na mrozie. Prowadzimy kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie organizmu. Jeśli widzimy osoby lub zwierzęta potrzebujące pomocy z powodu niskiej temperatury możemy pomóc dzwoniąc na numer alarmowy 112. Jeden telefon może uratować czyjeś życie!
-
Poszukiwany za włamanie rozpoznany przez dzielnicową na wolnym
Dzielnicowa w czasie wolnym od służby podczas zakupów w sklepie rozpoznała mężczyznę poszukiwanego nakazem doprowadzenia. 39-latek z Kraśnika poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za włamanie. Dzięki czujności oraz rozpoznaniu przez dzielnicową został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.
-
„Bezpieczna zima 2026”- konkurs plastyczny dla dzieci z powiatu kraśnickiego
Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku wspólnie ze Starostwem Powiatowym zapraszają dzieci do lat 14 z terenu powiatu kraśnickiego do udziału w konkursie plastycznym promującym bezpieczny wypoczynek zimowy pod nazwą „Bezpieczna zima 2026”.
-
Podsumowanie 2025 roku w kraśnickiej komendzie
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Kraśniku odbyła się odprawa roczna podsumowująca pracę naszej jednostki w 2025 roku. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektor Andrzej Mioduna, przedstawiciele samorządów, prokuratury a także kadra kierownicza, policjanci oraz pracownicy komendy.
-
Wybrane aspekty zmian przepisów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego
W 2026 roku wchodzą w życie istotne zmiany w przepisach prawa, których celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skuteczniejsze przeciwdziałanie najgroźniejszym zachowaniom na drogach. Nowe regulacje mają na celu wzmocnienie ochrony życia i zdrowia uczestników ruchu oraz zwiększyć skuteczność działań Policji wobec osób rażąco naruszających przepisy.
-
Sprawca włamania do myjni zatrzymany przez kraśnickich kryminalnych
Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom policjanci z Wydziału Kryminalnego kraśnickiej komendy zatrzymali sprawcę włamania do dystrybutorów na terenie Kraśnika w jednej z myjni samochodowych. 36-latek z Kraśnika usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionych czynów. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Policjant po służbie ujął złodzieja w sklepie
Policjant z Komisariatu III w Lublinie, będąc poza służbą, zareagował na próbę kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów na terenie Kraśnika. Dzięki jego zdecydowanej postawie 23-letni sprawca wykroczenia został ujęty, przekazany patrolowi a następnie ukarany mandatem.
-
Odprawa kadry kierowniczej Policji Lubelskiej podsumowująca 2025 rok
Dziś podsumowaliśmy miniony rok naszej pracy. Podczas odprawy służbowej, której przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Tomasz Gil omówiliśmy poziom realizacji zadań określając również cele na najbliższy czas. 2025 rok upłynął m.in. pod znakiem spadku przestępczości. Pierwsze miejsce w kraju osiągnęliśmy pod względem wykrywalności przestępstw drogowych, bójek, kradzieży i kradzieży samochodów. Odnotowaliśmy także spadek liczby wypadków drogowych, w tym ze skutkiem śmiertelnym. Za bardzo dobrą służbę pełnioną na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny podziękował szef lubelskiego garnizonu insp. Tomasz Gil oraz Wojewoda Lubelski Pan Krzysztof Komorski.
-
Bezpieczne ferie zimowe, spotkanie dzielnicowego z uczniami SP nr 6 w Kraśniku
W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne Ferie” dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kraśniku spotkał się z uczniami klas I - III Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku.
-
Apelujemy o ostrożność na drogach
Apelujemy o ostrożność! Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie.
-
Zaproszenie na debatę
-
Dbamy o bezpieczeństwo podczas 34. Finału WOŚP
Podczas 34 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kraśniku policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia, a na przygotowanym stoisku informacyjnym przybliżają mieszkańcom codzienną służbę oraz działania podejmowane na rzecz lokalnej społeczności.
-
Bezpieczeństwo podczas 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
25 stycznia br. po raz kolejny policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra dla diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy - z sercem i bezpiecznie!