Aktualności

PRAWDOPODOBNĄ PRZYCZYNĄ ŚMIERCI 13-LATKA BYŁO UTONIĘCIE

Tragicznie rozpoczął się początek wakacji dla rodziny 13-letniego chłopca z Gminy Urzedów. Według wstępnych ustaleń, w trakcie korzystania z przydomowego basenu chłopiec prawdopodobnie utonął. Mimo ogromnego poświęcenia służb ratowniczych po kilkudziesięciu minutach reanimacji, życia chłopca nie udał się uratować. Apelujemy o rozsądek podczas korzystania z wody - w szczególności w okresie wakacyjnym. Za każdym razem podchodźmy do wodnych rekreacji z ostrożnością i respektem.

Około godziny 12:30 otrzymaliśmy zawiadomienie, że w przydomowym basenie na terenie Gminy Urzędów topi się chłopiec. Na miejscu załogi straży pożarnej, pogotowia, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz nasi policjanci prowadzili akcję reanimacyjną. Mimo kilkudziesięciominutowego wysiłku ratowników, życia 13-letniego chłopca nie udało się uratować.

Nasi funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora oraz przy udziale lekarza biegłego i policyjnego technika kryminalistyki, przeprowadzili oględziny, teraz będą ustalać jak doszło do tego tragicznego zdarzenia.Przesłuchujemy swiadków, wykonbujemy czynności procesowe, ciało chłopca decyzją prokuratora trafi na sekcję zwłok. Bardzo wstępna prawdopodobna przyczyna śmierci chłopca to utonięcie. 

 Apelujemy o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą.

aspirant Paweł Cieliczko

  • Zdjęcie basenu i parawanu
Powrót na górę strony