Aktualności

ŚMIERTELNY WYPADEK Z UDZIAŁEM PIESZEGO

Do śmiertelnego wypadku z udziałem 68 letniego pieszego doszło wczoraj wieczorem w powiecie kraśnickim. Mężczyzna szedł drogą ekspresową S19 w Wilkołazie. Kierujący Volvo 39 latek nie zdążył wyhamować i doszło do potrącenia. W wyniku poniesionych obrażeń, pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem, pasażerka i 4 letnie dziecko trafili do szpitala. Ustalane są szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Całe zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 21:30 na drodze ekspresowej S19 w miejscowości Wilkołaz.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że 68 letni mieszkaniec powiatu lubelskiego szedł drogą ekspresową w kierunku Kraśnika, gdzie piesi nie powinni się znajdować. Jadący w tym samym kierunku 39 letni kierowca Volvo podróżujący z pasażerką i 4 letnim dzieckiem nie był w stanie wyhamować i doszło do potrącenia. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierowca Volvo wraz z pozostałymi pasażerami trafili do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy.

Do późnych godzin nocnych na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, przy udziale policyjnego technika kryminalistyki oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.W toku prowadzonego postepowania, prokurator będzie ustalał między innymi dlaczego pieszy pojawił się na ekspresówce.

aspirant Paweł Cieliczko  

  • Zdjęcie karetki na ekspresówce
  • Zdjęcie pojazdu uszkodzonego
Powrót na górę strony