Aktualności

ZDARZENIE DROGOWE Z UDZIAŁEM AUTOKARU

Dziś około godziny 9 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu wycieczkowego, w którym jechało 23 dzieci oraz troje opiekunów. 60 letni kierowca zjechał do rowu gdyż chciał uniknąć zderzenia ze skręcającym w lewo pojazdem. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowca został ukarany mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych.

Do zdarzenia drogowego doszło dziś około godziny 9 w miejscowości Rudnik Szlachecki na drodze wojewódzkiej 842. Z ustaleń wynika, że 60 letni kierowca autobusu Solbus chcąc uniknąć zderzenia ze skręcającym w lewo poprzedzającym go pojazdem, zjechał do rowu. Autokarem podróżowało 23 dzieci w wieku od 9-18 lat oraz troje opiekunów. W akcji ratowniczej uczestniczyło kilkanaście jednostek policji straży i pogotowia. Po udzieleniu pomocy medycznej okazało się, że na szczęście nikt nie wymaga hospitalizacji.

Kierowca był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych. Na czas zorganizowania zastępczego autokaru, dzieci zostały przewiezione przez strażaków do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kraśniku. Organizator podjął decyzję o zakończeniu wycieczki i powrocie do domu.

Apelujemy o ostroźność, przypominamy o tym, że na naszej stronie Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

aspirant Paweł Cieliczko

  • Zdjęcie autokaru
  • Zdjęcie autobusu i służb
  • Zdjęcie autobusu w rowie
Powrót na górę strony