Aktualności

Nietrzeźwy kierowca ujęty przez policjanta po służbie

Sierżant sztabowy Adam Trześniewski z Posterunku w Wilkołazie na wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Kiedy 54 latek podjechał wraz z pasażerką pod sklep, policjant podszedł, wyciągnął kluczyki, uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał wsparcie. Kierujący wydmuchał ponad 2,5 promila. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Sytuacja miała miejsce w sobotę po południu pod sklepem na terenie gminy Wilkołaz. Policjant z miejscowego posterunku, będąc po służbie zauważył  kierującego Fiatem, który przyjechał wraz z pasażerką do sklepu dziwnym torem jazdy. Podejrzewał, że kierujący mógł być nietrzeźwy.

Policjant podszedł do samochodu i wyczuł woń alkoholu od mężczyzny. Wyciągnął kluczyki i udaremnił mu dalszą jazdę. Wezwał również patrol. Przybyli na miejsce policjanci z kraśnickiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości 54 latka z gminy Urzędów. Wydmuchał ponad 2,5 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat  2, świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej 5 tysięcy złotych, a także do 5 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony