Aktualności

Z 3 PROMILAMI PODJECHAŁ SPRAWDZIĆ CZY TO INTERWENCJA Z SĄSIADEM

Kraśnicki patrol w trakcie interwencji pomagał leżącemu mężczyźnie na terenie gminy Zakrzówek. Wtedy zauważyli uruchomiony pojazd, który utrudniał przejazd. Kiedy dali kierowcy sygnał aby odjechał, ten ku ich zdziwieniu nie trzymał pasa ruchu. Zatrzymali go do kontroli. Okazało się że ma 3 promile w organizmie. Jak twierdził, podjechał aby sprawdzić czy leżący to znajomy-po wszystkim okazało się, że nie.

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj po godzinie 12:00 podczas interwencji kraśnickich policjantów w Gminie Zakrzówek. Jak wynika z ich relacji, kiedy udzielali pomocy leżącemu mężczyźnie, zauważyli że na chodniku i ulicy stoi osobowe Volvo z włączonym silnikiem, które utrudnia przejazd.

Funkcjonariusze dali z pewnej odległości sygnał kierowcy, żeby odjechał z tego miejsca, ten jednak w czasie jazdy nie trzymał pasa ruchu i zjeżdżał do krawędzi jezdni, w związku z czym zatrzymali pojazd do kontroli.

Przez uchyloną szybę wyczuli silną woń alkoholu. Poddali badaniu 30 latka na stan trzeźwości. Mężczyzna miał 3 promile. Jak tłumaczył, podjechał wcześniej żeby zobaczyć czy leżący mężczyzna to znajomy - okazało się że nie. Ustalamy szczegółowe okoliczności w prowadzonym postępowaniu w kierunku jazdy w stanie nietrzeźwości.

aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony