Aktualności

3-MIESIĘCZNY ARESZT DLA PODEJRZANEGO O ROZBÓJ NA ZNAJOMEJ

Sąd zadecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu dla mieszkańca powiatu kraśnickiego, który podejrzany jest o rozbój i inne przestępstwa na wieloletniej znajomej. 45 latek miał szarpać, bić kobietę i grozić śmiercią. 33 latka odniosła obrażenia ciała powyżej dni siedmiu. Trwa postępowanie w tej sprawie.

W miniony weekend do kraśnickiego komisariatu zgłosiła się 33 letnia mieszkanka powiatu kraśnickiego, która poinformowała, że jej wieloletni znajomy przemocą fizyczną dokonał na niej rozboju żądając pieniędzy. Jak wynika z jej relacji powiedziała, że ma w portfelu tylko 100 złotych, w związku z czym 45 latek (również z powiatu kraśnickiego) groźbami zmusił ją do tego aby poszła i wypłaciła pieniądze z bankomatu w kwocie kolejnych 100 złotych. Ponadto przemocą zmusił ją do wydania telefonu komórkowego o wartości 800 złotych. 33 latka po całym zajściu gdzie miała być szarpana i bita odniosła obrażenia ciała powyżej dni siedmiu. Mężczyzna oprócz tego groził zabójstwem jej i rodzinie.

Został zatrzymany, usłyszał zarzuty rozboju, wymuszenia rozbójniczego, zmuszania przemocą do określonego zachowania i kierowania gróźb karalnych oraz spowodowania obrażeń ciała. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tej sprawy.

Za sam rozbój kodeks karny przewiduje karę od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

aspirant Paweł Cieliczko

  • Zdjęcie zatrzymanego mężczyzny i policjanci obok
Powrót na górę strony