Aktualności

DZIAŁANIA W ZWIĄZKU Z OKRESEM „WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”

Od dzisiaj rozpoczynają się coroczne działania związane z obchodami Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, które potrwają do do następnej niedzieli. Główne zadanie policjantów to zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu w obrębie cmentarzy, dróg dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Kierowców prosimy o rozważną i spokojną jazdę.

W najbliższych dniach nad bezpieczeństwem kierujących i pieszych czuwać będzie większa liczba policjantów niż zazwyczaj. Funkcjonariusze od dzisiaj do 05.11.2023r będą przede wszystkim pomagać  uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznym dotarciu w rejony cmentarzy. Policjanci będą sprawdzać ponadto między innymi rzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszają, stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę będą zwracać także na bezpieczeństwo osób pieszych poruszających się w rejonach cmentarzy gdzie panować będzie wzmożony ruch. W obrębie cmentarzy możemy spodziewać się dodatkowego oznakowania mającego na celu usprawnienie ruchu.

Prosimy o zwrócenie uwagi na wprowadzenie oznakowania B-36 "zakaz zatrzymywania się" w obrębie cmentarzy zlokalizowanych przy drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych w miejscowościach Polichna, Olbięcin, Rudnik Szlachecki, Wilkołaz, Rzeczyca Ziemiańska, Urzędów oraz Kraśnik (dzielnica stara i fabryczna).

Dodatkowo w okolicach cmentarza w dzielnicy starej Kraśnika dla pojazdów usytuowane są parkingi  na ulicy Festiwalowej, ulicy Kościuszki oraz przy cmentarzu - dojazd ulicą Pułaskiego, Mleczarską, Ceramiczną (zgodnie z czasową organizacją ruchu).

Wjazd na ulicę Żytnią z uwagi na prowadzone prace remontowe nie będzie możliwy. Wyjazd z cmentarza będzie odbywał się ulicą Ceramiczną, ulicą Mleczarską oraz ulicą Polną do skrzyżowania z ulicą Kościuszki. (Termin wprowadzenia oznakowania od 31.10.2023 do 02.11.2023 roku).

Jako policjanci apelujemy - kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność nie tylko w okolicach cmentarzy, ale także poza nimi. Ruch na wszystkich drogach jest większy niż zwykle. Niestety główne przyczyny wypadków to wciąż nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa i nie zachowanie ostrożności na drodze. Ponadto jest to czas wyjazdów-prosimy zabezpieczyć jak najlepiej swoje mieszkania przed ewentualnym wyjazdem i zachować ostrożność podczas przebywania w dużych skupiskach ludzi aby uniknąć kradzieży. Zachęcamy do korzystania z publicznych środków transportu zbiorowego celem zminimalizowania niedogodności w ruchu drogowym spowodowanego wzmożoną ilością pojazdów.

aspirant Paweł Cieliczko

  • Widok na skrzyżowanie do cmentarza i ruch pojazdów
Powrót na górę strony