Aktualności

ARESZT ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZINĄ

Kraśnicki sąd zastosował dwumiesięczny areszt w stosunku do 46-latka z Kraśnika. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną i dziećmi. Po alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ich, zakłócał spoczynek nocny, groził zabójstwem i zniszczeniem mienia. Ponadto bił swoją żonę i zagroził wysadzeniem domu.

W ostatnich dniach kraśniccy policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o awanturze domowej na terenie Kraśnika ustalili, że 46 letni mężczyzna już od pewnego czasu będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury, w trakcie których stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej żony i dzieci. Nie były to jednorazowe sytuacje, ponadto w dniu interwencji zagroził wysadzeniem domu. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad najbliższymi, nie przyznał się do niego i odmówił składania wyjaśnień.

Sąd zastosował wobec 46 - latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo jakiego się dopuścił jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności.

Często przestępstwa tego typu są otoczone zmową milczenia i nie wychodzą poza mury domu czy mieszkania. Jeśli wiemy cokolwiek o takich sytuacjach bądź mamy podejrzenia reagujmy. Nasze działanie może przyczynić się do powstrzymania sprawców przemocy domowej. Można skontaktować się z dzielnicowym, bądź na numer 112, zbadamy każdy sygnał.

aspirant Paweł Cieliczko

  • Zdjęcie zatrzymanego w radiowozie
Powrót na górę strony