Aktualności

Z NOŻAMI I DREWNIANĄ PAŁKĄ GROZILI ŚMIERCIĄ I POBICIEM

Grozili nożem 40 latce, a drewnianą pałką wybili szybę w jej oknie. W mieszkaniu przebywały w tym czasie malutkie dzieci. Zostali zatrzymani przez policjantów z Kraśnika. Jeden z nich groźbami wymuszał na mundurowych odstąpienie od czynności oraz proponował 10 tysięcy złotych łapówki za wypuszczenie. Obaj mężczyźni w wieki 41 i 44 lat zostali tymczasowo aresztowani.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń w miniony weekend w odwiedziny do jednego z mieszkań na terenie Kraśnika do 40 latki przyszła jej siostra wraz z dziećmi. W pewnym momencie po godzinie 21:00 usłyszały w jednym z pomieszczeń dźwięk potłuczonego szkła. Za oknem stało dwóch mężczyzn. Według relacji kobiet jeden z nich trzymał w rękach nóż, drugi drewnianą pałkę i nóż.

Kiedy zdziwiona właścicielka mieszkania zapytała o powody tej sytuacji, jeden z nich kazał jej wyjść na zewnątrz, a jeśli tego nie zrobi to zagroził jej śmiercią i pobiciem. Kobiety powtarzały, że w domu są kilkuletnie dzieci i żeby sobie poszli, jednak jeden z nich podbiegł do okna i pałką dalej wybijał  szybę. Drugi doskoczył do okna i wymachiwał w jej stronę nożem, chcąc wejść do środka. Rzucali też doniczkami z parapetu do wnętrza mieszkania. Siostry zaczęły krzyczeć o pomoc, kilkuletnie dzieci były przerażone i piszczały, wezwały więc telefonicznie policję. Kiedy napastnicy to usłyszeli, podjęli ucieczkę.

Kraśnicki patrol, szybko zjawił się na miejscu i po chwili w okolicy zatrzymał agresywnego 41 latka z terenu Kraśnika. Podczas przejazdu na komendę pobudzony groził policjantom śmiercią oraz ich rodzinom chcąc wywrzeć wpływ na podejmowane czynności. Na miejscu zaproponował policjantom łapówkę 10 tysięcy złotych żeby funkcjonariusze go „wypuścili”. Był pod wpływem alkoholu.

Drugi z nich, 44 letni mieszkaniec Kraśnika został zatrzymany kilkanaście godzin później przez kraśnickich kryminalnych. Obaj odpowiedzą za groźby zabójstwa i pobicia. Dodatkowo 41 latek, który w warunkach recydywy był skazany wcześniej za podobne przestępstwa, usłyszał zarzuty zmuszania policjantów do odstąpienia od czynności groźbą bezprawną oraz korupcji. Sąd zastosował w stosunku do obu 3 miesięczny areszt. Teraz 41 latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności,a 44 latkowi do lat 5.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

  • Zdjęcie zatrzymanych mężczyzn
  • Zdjęcie zabezpieczonych przedmiotów
Powrót na górę strony